Site Loader
Okuma süresi 3 dakika

Türklerin nedenini anlayabildiğim Barselona sevdasının kötü sonuçlarından biri de, şehrin merkezine öylesine aşık olunuyor ki yakın uzaklardaki cevherleri kolaylıkla kaçırabiliyoruz.

Barselona şehir merkezinden 110 km. yani yaklaşık 75 dk. uzaklıkta bulunan Els Casals, bu duruma en iyi örnek olabilir. Barselona’nın yaylası desem yanlış olmayacak Sagas’ta yer alan işletme, aynı anda pek çok şey! Hem bir aile çiftliği hem bir otel hem de 2020 yılı itibariyle 1 Michelin yıldızına sahip bir restoran. 70 dönümlük çiftlikte tarımdan hayvancılığı pek çok şey yapılıyor. 4.000’den fazla hayvanları var. Restoranın mutfağında kullanılan ürünlerin büyük bölümü buradan gidiyor. Tam anlamıyla tarladan sofraya! Bahçelerinde sadece domates olarak 19 çeşit yetişiyor. Ayrıca Katalunya’nın en iyi şarküteri üreticilerinden biri olduklarını söylemeden de geçmeyeyim. 2000 yılında açılmış olsa da, kendilerinin de söylediği üzere, Rovira ailesinin Els Casals için 400 yılı aşkın süredir hazırlık yaptığı aşikar.

Peki burası size ne vaat ediyor? Sakinlik, kusursuz yemek, doğa, yere ürün, ev sıcaklığı, huzur. Bir yemek ve seyahat meraklısı daha ne isteyebilir ki! Restoranın şefi ve otelin işletmecisi olan Oriol, otele giriş yaptığınız gibi valizlerinizi odanıza çıkartmak için size yardımcı olmak için canla başla çabalayabiliyor. Mütevazilik ve işinin başında olma böyle bir şey herhalde.

Otel kısmında odalar sade ve gayet yeterli. Bazı odalarında romantik dokunuşlar olduğunu bile söyleyebilirim. Çanlar sevgililer için çalıyor! Sabahları uyanıp pencereden vadi manzaralarını dinlemek ise paha biçilemez.

Els Casals’in mutfağı için, geleneksel öğeleri ilke edinmiş ve üzerine yenilikçi ama tutarlı eklemeler yapmış, özgün bir Katalan mutfağı temsilcisi diyebilirim. Çiftlikten ve ormandan gelen ürünler her tarifin bel kemiğini oluşturuyor.

2018’in Mart ve 2019’un Aralık aylarında toplam iki defa ziyaret ettiğim ve konakladığım bu yer için aklımda tek bir kelime var, cennet! Son ziyaretimde şef Oriol bize özel bir trüf mantarı mönüsü hazırlamıştı, aşağıda o mönüden birkaç yemeğin görselini de paylaşmak isterim. Ayrıca restoranın mevsimselliğe önem vermesi sebebiyle ziyaretiniz öncesinde rezer

Adres: 08517 Sagàs, Barcelona, İspanya
Telefon: +34 938 25 12 00
İnternet Sitesi: https://elscasals.cat/en/#obre
Instagram: https://www.instagram.com/elscasals/?hl=tr
Rezervasyon: Şart
Kişi başı ortalama ücret: Konaklama + yemek 200€ civarı
Memnuniyet: 5/5

Bunu paylaş;

Bir cevap yazın