Site Loader
Okuma süresi 4 dakika

Dünyanın en büyük şirketlerinden biri sizi “Dubai’de bir etkinliğimiz var, katılmak ister misin?” diye aradığında herhalde siz de benim gibi sevinçten dört köşe olurdunuz! Yaptığım güzel işlerle bir şekilde Google Türkiye ekibinin de odağına girmişim ki, Türkiye’nin de içerisinde yer aldığı altı ülkenin sosyal medya yıldızlarının tanışma etkinliği olan #DubaiWithGoogle etkinliğine beni de davet ettiler ve Aralık 2016’da, hayatımda ilk defa Birleşik Arap Emirliklerine gitmek için valizimi hazırladım. Güney Afrika, Mısır, Kenya, Nigerya, Dubai ve Türkiye’den toplam 12 kişiydik ve 5 gün boyunca Dubai’nin altını üstüne getirdik.

Aklımda, “çalışan cenneti” ve “yetişkin legoland’i” olarak yer edinen Dubai’nin ne acayip bir yer olduğunu ekipçe deneyimledik.

Sırtıma Google Street View kameraları takılmasıyla çok beklenmedik bir olaya dönüşen bu seyahatte Google Haritalar, Google Fotoğraflar, Google Tarayıcı ve Google uygulamaları sayesinde, geçirdiğim 5 gün boyunca bir an bile yanıtsız, rotasız, habersiz ve yetersiz disk alansız kalmadım. Sizin de deneyimleyebilmeniz için geziden özetleyebileceğim “mutlaka” listesi aşağıda. Kolaycılar her zaman #TGKDubai listemi inceleyebilir.

Dubai’de Mutlaka Görülmesi Gereken Yerler:

 1. Dubai Mall: Bizdekiler AVM ise oradakiler ne arkadaş dedirtecek büyüklükte, çeşitte ve ferahlıkta alışveriş merkezlerinin en popüleri. Dünyanın en yüksek binası Burj Khalifa (Halife Kulesi) da Dubai Mall’da! Şuraya tıklayarak gökdelenin kaç metre olduğunu Google’a sorabilirsiniz.
 2. Dubai Marina: Küçük Miami denilebilecek yapay bir iç göl ile oluşturulmuş bir marina. Tekne sefası çok eğlenceli.
 3. Palmiye Adalar: Sürekli batan ve 30 yıl sonra muhtemelen gerçekten Atlantis gibi sular altında kaybolacak yapay ada! Adanın en ucundaki Atlantis otelin akvaryumu tek kelime ile eşsiz!
 4. Dubai Parks & Resorts: Şehrin yeni cazibe merkezlerinden. Değişik bir yaşam alanı. Yetişkin Legoland’i. Simcity’nin en güzel alanı!
 5. Al Bastakiya: Bedevi kökenlerinden kalan, şehrin ortasında kültürel bir vaha. Dubai’nin daha bir derin kimliği ve geçmişi olduğunu burada anlayabilirsiniz.
 6. Dubai Design District: Paranın ve zevkin satın alabileceği en iyi şey olan tasarım ürünlerinin toplandığı ve etkinliklerin düzenlendiği alan. Gittiğiniz tarihte neler olduğuna bakın!
 7. Dubai Kite Beach: Sahilde denize girmek ve sörf yapmak için en ideal alan. Etrafında restoranlarda vakit geçirmek çok keyifli.

Dubai’de Mutlaka Denenmesi Gereken Restoranlar:

 1. Slider Station: Emirliğin en acayip mönülü burger restoranı. Kırmızı, Mavi, Siyah ekmeklerin tamamı boya kullanılmadan hazırlanıyor. Gravity Burger ve Commando Fries favorim!
 2. The Meat Co.: Et restoranı listelerinin birincisi! Dubai’ye dünyanın her yerinden farklı kalitelerde et gelebildiğinden, paranın satın alabileceği en düzgün etlere denk gelebilmeniz mümkün.
 3. Ravi’s: Hizmet sektörüne emekçi olarak gelen Pakistan kökenlilerin sıkça gittiği, bununla birlikte kendine enteresan bir kitle yaratabilmiş Pakistan Restoranı. Salaş olduğunu eklemem lazım.
 4. Bu Qtair: Acı bir baharat bulamacı ile bir balık ve karides ancak bu kadar lezzetli yapılabilir. Salaş ötesi!
 5. Clinton Street Baking Company: Emirliğin en iyi Amerikan kahvaltısı, açık ara!
 6. Elevation Burger: Fast food gibi gözükse de bildiğiniz terzi işi burger yapan işletme!

#DubaiWithGoogle Etkinliğinden Mutlaka Takip Etmeniz Gereken Hesaplar:

E olmazsa olmaz; @TatDedektifi

Canım çizenbayan;

View this post on Instagram

Dünya hassas kalpler için bir cehennemdir demiş Goethe. Gökyüzü, ormanlar, çöller, okyanuslar, dağlar bu kadar güzel ve uçsuz bucaksızken, nedir paylaşamadığımız, nerden gelmiş bu hırs ve kötülük tohumu? Ben anlamıyorum. Bitmeyen bir kabusun içinde gibiyiz. Korku bir zehir gibi. Kendinizi, birbirinizi iyileştirmek için ne gerekiyorsa yapın. Sarılın. Konuşun. Bilmiyorum ki ben de. Kendi ihtiyacım olanı söylüyorum işte. Herkesin başa çıkma yöntemi farklı. Kalplerimizi, umutlarımızı, kendimizi bu kötülükten korumak lazım olabildiğince. Hayat çok kırılgan. Kendiniz için güzel bir şeyler yapın, vicdan azabı çekmeyin ve yargılamayın lütfen. İyi olalım ki mücadeleye devam edebilelim. Bugün arkalarından gözyaşı döktüklerimizden tek farkımız biraz şanslı olmamız. Diyeceğim budur. Sevgi, sevgi, inadına sevgiyle 🙌🏻

A post shared by Elif🦄 (@cizenbayan) on

Güney Afrikalı Olimpik Yüzücü Calvyn

Yarı yarıya Dubai’li-İtalyan, Amerika’da büyümüş @dahliakayed

Dubai’nin yerlisi @mthayelalal

Mısırlı @nourhanneeisa

Bunu paylaş;

Bir cevap yazın