Site Loader
Okuma süresi 2 dakika

Onu tanıma hikayemiz tamamen bir tesadüf.

2018’in Nisan’ında, Gelecek Turizm’de projesi için Anadolu’yu gezmeye başladığımızda yolumuz Fethiye’ye de düştü. Nilay’ın Mardin’deki proje ekibinden tanıdığı Emre Karabacak’ın ekolojik oteli Yonca Lodge’da konaklarken, Emre bize “mutlaka Beyza’yı görün, ısrar ediyorum, ne demek istediğimi gidince anlayacaksınız.” demişti.

Emre’nin yarı gizemli yönlendirmesiyle Yanıklar mevkiindeki Yonca’dan bir akşam üstü arabayla, hemen 300-500 metre sağında yer alan Beyza’nın çiçek bahçesine gittik. Kocaman bir çiçek tarlasında, arıcılık tulumuyla tek başına kovanlarına bakan bir deli gördük, Beyza Yavuz!

Hikayesini çok kısa özetleyeyim. İngilizce öğretmeni olan Beyza çiçeklere aşık. Bir gün tak ediyor ve duvarlar ona basıyor. Öğretmenlikten ayrılıp, çiçeklerle ilgili bir şeylere girişmeyi planlarken arıcılık dünyasına bir giriyor, pir giriyor! Yabancı dil bilgisinden de yararlanıp, pek çok yabancı kaynaktan öğrendiği arıcılık konusunu bir işe dönüştürüp Paye’yi kuruyor.

Dedim ya, o bizim ailemizin balcısı. https://paye.dukkan.im/ adresinden, arıcılık işi vasıtasıyla yaptığı baldan dudak kremine, BALvelinden muma, pek çok ürünü inceleyebilirsiniz. Ben faselya balına (püren) HAYRANIM! Portakal çiçeği balı da kendine has aromalarıyla hayran bırakıyor. Hele Muğla’nın çam balı yok mu! Mutlaka deneyin derim. Ayrıca propolis ve polen gibi ürünleri de siteden bulabilirsiniz.

Bunu paylaş;

Bir cevap yazın