1984 yılı, Haziran ayında İstanbul’da doğdum. İlk, orta, lise öğrenimlerimi İstanbul’da tamamladım.

Üniversitede sigortacılık bölümünü tamamlayıp, işletme bölümüne devam ederken Allianz Sigorta bünyesinde 2 yıl satış ekibinde yer aldım.

Hayatımı ve iş yapış tarzımı belirleyen çalışma deneyimim olan sigorta brokerliği işine ise 2008’in Mart ayında Marsh Sigorta ve Reasürans Brokerliği A.Ş.’de başladım. Sigorta brokerliği nedir sorusunun cevabı için sizi Google’a davet ediyorum : ). Ama yine de burada yaptığım işi özetlemem gerekirse, sigorta aracılık hizmetleri veren bir firmanın iş geliştirme departmanında projeler yöneticisi olarak, özellikle otomotiv sektöründeki firmaların müşterilerine yönelik sigorta hizmetlerinin kurgulanmasında, pazarlanmasında, satışında ve satış sonrası hizmetler süreçlerinde tasarlayıcı ve yönetici olarak görev alıyordum.

Bu sırada Nilay Örnek‘in Digiturk Turkmax Gurme (şimdi Bein Gurme) olan kanalda yayınlanan “Şehirli Sofralar” adlı yemek programının yapımcılığı işine de girince yeme-içme sektörünün cazibesi ve fırsatları beni içine çekti.

2015 yılının Haziran’ında Marsh’tan istifa edip, Eylül’ünde Mutfak İşleri Merkezi yani “MİM” adlı şirketimi kurdum.

MİM’de yaptığım iş özetle 360 derece yeme-içme sektörü danışmanlığı… Yatırımcısınız ve yemek-içme sektörüne girmek istiyorsunuz ya da hali hazırda bir işletmeniz var ve gelişim alanları konusunda profesyonel hizmet almak istiyorsunuz. İşte bu noktada ben ve ekibim devreye giriyoruz.

Tabii ki bir de sosyal medya hesaplarım sebebiyle “yarı ünlü” olma durumum var. Instagram’da yer alan @tatdedektifi hesabımla yemek ve seyahat deneyimlerimi paylaşıyorum. @burgerharitasi ise oyun alanım. Gizli sevdam burger hakkında yaptığım paylaşımlar orada. Bir de “Burger Haritası” YouTube kanalım var. Orası da burger Türkçe bulabileceğiniz en geniş kaynak. Ben yaptım diye söylemiyorum. Hakikaten eşi yok. Tarifler, değerlendirmeler, denemeler ve seyahatler…

Bu arada benim hakkımda biraz daha bilgi edinmek isterseniz şu yazıya bakmanızı ve konuğu olduğum “Nasıl Olunur” podcastini dinlemenizi öneririm.

Dahası ve hobilerim, meraklarım için “Sinan Hamamsarılar” YouTube kanalı için çalışıyorum. Bu dönemin trendi paylaşmak ya, ona ayak uyduruyoruz işte…

Fotoğraf: Oylum Yüksel