Site Loader
Okuma süresi 2 dakika

Bazılarının üstünde “soğukta saklayınız” yazsa da aslında “buzlukta günlerce saklayabilirsiniz” yazmadığına emin olabilirsiniz.

İşte “Buzdolabına Saklanmaması Gereken 7 Yiyecek”;

1- DOMATESin buzdolabında saklanması, dokusunun ve tadının değişmesine sebep olacaktır. Alternatif olarak serin ve kuru yerde muhafaza edilmesi önerilir.

2- KARPUZ kesildikten sonra kolaylıkla antioksidan özelliğini yitirmektedir. Alternatif olarak daha hızlı tüketilecek, daha küçük Karpuzlar tercih edilmelidir.

3- PATATESin soğuk ortamda kumlanabildiğini ve tadının değiştiğini sanırım bilmiyordunuz.

4- SOĞANın tadını kolayca küflenmesinin değiştirmemesi için serin ve kuru bir yerde saklanması bu sorunu ortadan kaldıracaktır.

5- KAHVEnin soğuğa maruz kalması, tadını ve kokusunu yitirmesine sebep olur ki bu da sizin sabah stresinize yol açabilir.

6- ŞEKERLİ yiyecekler için ayrı bir başlık açılabilir ama kombo yapacak olursam;

  • Bal akışkanlığını yitirir,
  • Reçel donabilir,
  • Baklava şekerlenir,
  • Çikolata tüm esanslarını ve yağını kaybeder,
  • Viski ya da rom gibi sert alkol ürünlerini de şekerden sayarsak bu gibi ürünlerin de oda sıcaklığında içilmesi tüm lezzetlerini alabilmek için tek yöntemdir.

7- FESLEĞEN gibi ince yapraklı ve kokusu yoğun bitkiler de solup hatta kararıp tat ve kokularını yitirir. Bunların da serin ve kuru bir ortamda saklanması, illa ki buzdolabına konulacaksa bir havlu kağıdı ıslattıktan sonra yapraklarının bu havlu kağıda sarıldıktan sonra buzdolabına konulması önerilir.

Bunu paylaş;

Bir cevap yazın